KRWAWA PĘTLA BIKE & RUN

Krwawa Pętla Bike&Run w 2021 roku zostanie rozegrana po raz 9. To wyzwanie dla czteroosobowych drużyn, które mają do dyspozycji tylko 3 rowery, a do pokonania jest trasa Warszawskiej Obwodnicy Turystycznej, która liczy sobie ok. 250 km. Największym wyzwaniem jest limit czasu, który wynosi 24h.

Start: Warszawa Międzylesie parking przy ul. Przedwiośnie, 26 czerwca godzina 12:00. W tym roku start w kierunku Otwocka. 
Dystans: 240-250 km
Limit czasu: 24 h
Wpisowe: 100 zł / drużyna
Rejestracja: www.rejestracja.maratonwarszawski.com
Regulamin

Trasa Krwawej Pętli wiedzie szlakami turystycznymi wokół Warszawy. Większość trasy stanowi szlak czerwony, dodatkowo w Kampinoskim Parku Narodowym całą pętlę łączą trzy dodatkowe szlaki – niebieski, żółty i zielony. Dystans nie jest jednoznaczny – mapy różnych wydawnictw przedstawiają w niektórych miejscach różny przebieg szlaków, a teren często dorzuca do tego swoją, całkowicie autorską wersję. Tak więc, w zależności od wersji trasy i sposobu jej pomiaru możemy mówić o dystansie od 240 do 250 km. Przewyższenie jest niewielkie, choć górki w okolicach Otwocka i Podkowy Leśnej mogą dać w kość.

Teren jest bardzo zróżnicowany, od głównych asfaltów po piaszczyste wydmy, na których jazda rowerem często okazuje się niemożliwa. W zależności od warunków pogodowych na trasie można spotkać albo bardzo dużo piasku, albo bardzo dużo wody. Żadna z tych sytuacji nie jest pożądana, a o idealne warunki na pokonanie całego dystansu jest trudno.