BLOG

Zapraszamy na rajd przygodowy do Międzylesia!

 

Jeśli ruch i przygoda to Twój żywioł, lubisz aktywnie spędzać czas, umiesz, bądź chciałbyś nabrać wprawy w posługiwaniu się mapą i kompasem to ta impreza jest dla Ciebie! Już w najbliższy weekend 29 czerwca odbędzie się 2 edycja Krwawej Dychy odbywającej się w ramach imprezy przygodowej Krwawa Adventure Race.

Co ważne start w biegu jest całkowicie darmowy i wymaga tylko rejestracji na naszej stronie. Na spacer na orientację zapisy nie są prowadzone.

Biegaj i myśl!

Fani biegania będą mieli okazję sprawdzić się w biegu na orientację na dystansie około 10 kilometrów. To bardzo dobry sposób na urozmaicenie tradycyjnego biegania, które zdobywa coraz większą popularność. Każdy z takich startów to niezapomniana przygoda! Krwawa Dycha to doskonały sposób, aby sprawdzić swoich sił w tego typu zawodach. Każdy z zawodników zostanie wyposażony w mapę oraz kompas. Wraz z nią uczestnik otrzymuje szereg istotnych i bardzo szczegółowych informacji, których zadaniem jest umożliwienie precyzyjnego zlokalizowania punktu kontrolnego, więc żaden z uczestników nie powinien mieć większego kłopotu z ich lokalizacją. Zadaniem każdego uczestnika jest dobranie odpowiedniej taktyki, gdyż trasa pomiędzy punktami nie jest z góry narzucona i samodzielnie należy wybrać optymalny wariant.

 

Spacer na orientację – rodzinna atmosfera i kontakt z naturą

Zabierz rodzinę, spędź miło i aktywnie czas w duchu rywalizacji. Tu nie liczy się czas, ale przede wszystkim dobra zabawa! To doskonała okazja szczególnie dla dzieci i młodzieży na naukę obchodzenia się z mapą i orientacji w terenie. Docelowy dystans 3 kilometry nie powinien stanowić dla nikogo kłopotu. Możliwy jest start indywidualny, jak i grupowy. Spacer odbędzie się 29 czerwca w godzinach 11:00-14:00 i wziąć udział mogą wszyscy, którzy pojawią się w biurze zawodów w Szkole Podstawowej nr 138 na ul. Pożaryskiego 2. Nie jest prowadzona rejestracja.

Impreza finansowana jest Przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

 

Biegamy od 8 lat!

Historia imprezy zaczyna się w 2011 roku, kiedy to powstaje pomysł aby rzucić ultrasom niełatwe wyzwanie pokonania trasy około 250 kilometrów wiodącej szlakami turystycznymi wokół Warszawy. Większość trasy stanowi szlak czerwony i stąd też przydomek imprezy „Krwawa”. W zeszłym roku impreza zmieniła swoją formułę i w jej ramach odbywa się pełen cykl imprez o piknikowym i rodzinnym charakterze. W ramach imprezy odbędą się następujące konkurencje:

Krwawa Pętla Bike&Run – (4 osobowe zespoły, 3 rowery – 250 km)
Krwawa AR (2 osobowe zespoły – rower, kajak, bieg ok. 70 km) – brak miejsc
Krwawa Dycha (bieg na orientację 10 km)
Spacer rodzinny (trasa piesza dla początkujących)